Mohlo by vás také zajímat
Svět, ve kterém žijeme

Svět, ve kterém žijeme

O víkendu jsme zavítali na vesnické fotbalové hřiště. Náš malý prcek byl nadšený, mohl si hrát s velkýma klukama. Chvíli jsem postávala opodál a poslouchala jejich chlapácké řeči. Asi desetiletí kluci si vzali na mušku jedinou slečnu mezi nimi. Mluvili o tom, jak ženský nic nevydrží. Že ženský mají IQ nula a chlapy milion a proto je prý víc vědců než vědkyň. Mladá slečna prohodila jen nějakou ironickou poznámku, odvětila, že oni asi netuší, co je to ironie, a vzdálila se. Diskuse ve stylu chlapy, páni lidstva, vesele pokračovala dál. Jak ženský jsou jen na prachy, jak chtějí hlavně kabelku Louis Vuitton, což je prý fakt hodně drahá kabelka...

Tiše jsem stála opodál a s úsměvem poslouchala. Neměla jsem potřebu jakkoliv se vměšovat do hovoru. Ti kluci byli skvělí. V klidu si hráli a mluvili jen o tom, co sami vnímají kolem sebe. Mluvili o světě, jehož jsou součástí. Vždyť která žena by nechtěla vuittonku? Která žena si alespoň občas nepostěžuje na nedostatek financí? A nemusí jít zrovna o kabelku, ale třeba o pohodlí rodiny (nový mobil, auto, kuchyň, dovolená u moře...). A pokud jde o inteligenci... Vždyť ženy si čas od času skutečně hrají na neschopné, třeba jen proto, aby se muž vedle nich cítil jako skutečný pán tvorstva. No a co chlapi v hospodě u piva? Nevedou podobné řeči jako tahle děcka?

Někoho by možná takový dětský rozhovor pobouřil, nebo by kluky alespoň okřikl s tím, že se to neříká. Já bych si naopak přála, aby to ti kluci křičeli do světa... Haló lidi! Vidíte, v jakém světě to žijeme?!

Děti jsou naším dokonalým odrazem. Můžeme se od nich dozvědět více, než si dokážeme představit. Stačí jen naslouchat a vnímat, co nám ukazují. A oni to ukazují. :)

Komentáře

Pro vložení komentáře musíte být přihlášeni

Mohlo by vás také zajímat