Milovat znamená sdílet své štěstí

Foto: Damian Gadal, Lonely Heart

Milovat znamená sdílet své štěstí

Zdravím tě, člověče! Jsem místo, které je ti nejbližší, a přesto je někdy tak těžké mi rozumět. Jsem prázdný prostor, který si nevybírá, čím bude naplněn, přijímá vše s otevřenou náručí. Dokážu létat na křídlech něhy, ale mám v sobě i sílu postavit se tváří v tvář smrti. I když se všechno kolem tebe hroutí, i když se utápíš ve svých vlastních dramatech, já jsem stále s tebou a naslouchám ti. Jsem tvé srdce.

Stejně jako tě tvoje lidské srdce trpělivě provází celým životem, i já k tobě neustále promlouvám hlasem ticha. Když se zaposloucháš do mé písně, objevíš mou krásu ve všem. I ve svém hněvu, i ve své bolesti, i ve své radosti. Ucítíš, že to všechno jsi ty, to vše k tobě patří. To vše vychází z jediného zdroje a je to v naprostém pořádku. Najdeš v sobě nezměrnou radost, která už se nebojí bolesti, protože ji obsahuje. Najdeš v sobě nekonečný klid, který dokáže obejmout i veškerou disharmonii a zahrnout ji do sebe. Vše, co ti život přináší, je příležitost otevřít se, příležitost ponořit se do ticha a zaslechnout můj tichý hlas. Je v pořádku, že občas zapomínáš, že jsem s tebou. Budu tu pro tebe navždy. Navždy budu tiše volat „vše je v pořádku, vše je v pořádku, vše je v pořádku!“ Stejně jako se Slunce neptá, zda někdo přijímá jeho paprsky, ani já se neptám, jestli mě slyšíš. Prostě jsem a žiji.

Moje síla nemá hranic. S naprostou důvěrou se odevzdávám běhu života. Vím totiž, že vše, s čím se setkávám, jsem já. Vím, že vše je v pořádku. Odevzdávám se proudu života jako stéblo trávy vlající ve větru. Neboť já jsem tím proudem. Já jsem tou změnou. A já jsem tím prostorem, ve kterém se všechny změny odehrávají.

Chceš-li, následuj mě. Následuj mě právě teď, nečekej na vhodnější okamžik. Zaposlouchej se do mé písně. Vše je v pořádku, jen s tím buď, jen to vnímej. Žij. Spoj se s čímkoli, co se právě teď děje. Odevzdej se. Je to prosté.

Komentáře

Pro vložení komentáře musíte být přihlášeni

Mohlo by vás také zajímat