Marcelka z hor: Přihořívá…

Foto: Lenka Hatašová ...miracles on my way... Malá Fatra

Marcelka z hor: Přihořívá…

Marcelku z hor vyhledávají lidé, kteří se vydali na cestu sebepoznání, na níž směřují k sobě samým čili do svého nitra. „Nastává doba, kdy přihořívá, protože se začínají čistit buňky,“ vysvětluje Marcelka. „Proto se do vaší mysli mohou dostat naprosté nesmysly a hlouposti související se zápisy z jiných úrovní (životů), ale nepřikládejte jim žádný význam. Zůstanete-li bdělí, tj. vědomi si sami sebe neboli čiré Existence, nic se neděje a vše se uvede do rovnováhy samo.“

Cílem je vnitřní ticho a vyprázdnění batohu karmy – podrobně to Marcelka z hor vysvětluje v knize Marcelka z hor 3, která se na knižním trhu objeví během jara. Marcelka také připomíná, co nám nyní může pomoci, abychom si vědomí sebe sama udrželi a aktivovali vnitřního pozorovatele. Jinak se totiž vnitřní pozorovatel ztrácí v obsahu mysli a pěkně to s námi mává.

Myšlenky nemají s Pravou vůbec nic společného. Proto je třeba si jich nevšímat a zůstávat ve vnitřním tichu čili ve spojení se sebou samým. To vše si lze osvojit meditací, ale jsou tu i další pomůcky a berličky. „Zkuste například vědomě přemýšlet,“ radí Marci. „Najednou zjistíte, že to nejde.“

Střípky zastavení mysli přicházejí například při poslechu nádherné hudby, pohledu na krásný obraz, při adrenalinových sportech atd. Každý člověk je podvědomě vyhledává podle toho, jak je vnitřně naladěný. „Zažíváte střípky, ale jde o to, abyste z úrovně osobní mysli vypluli natrvalo, protože tím vyplujete i z úrovně karmy, neboli příčiny a následku,“ vysvětluje Marcelka.

V cestě do svého nitra také lidem často pomáhá pobyt v přírodě. „Je to proto, že příroda – les, hory, řeky i louky – žije jenom podle vůle vyššího Vědomí, ale samozřejmě nevědomě, protože svou vlastní vůli nemá a vyšší vůli proto plní beze zbytku. Když se na ni napojíte, vcucne vás to. Lidé nevědí, co je nutí stále utíkat do přírody, ale důvod je právě tento. V přírodě se napojí na vyšší Vědomí velmi snadno, a proto jim tam je nádherně. Na krásném místě se každý cítí dobře, protože se tam uvolní. Něco se ve vás začne otevírat.“

Zvířata nepláčou, ani se nesmějí. Proč?

Protože jsou šťastná přirozeně. Celá příroda se jenom raduje, zatímco lidé zatím většinou ještě k radosti potřebují vnější podněty čili nějakou podmínku. Jednou je ale potřebovat nebudou. Podívejte se na kytičky. Je jim úplně jedno, jestli je někdo utrhne. Kytička jako tvar nemá s tou radostí nic společného. Stále to je pouze energie radosti, i když je kytička utržená. Kytičce je jedno, jestli ji utrhneš nebo zašlápneš. Proto lidé milují květiny. Navozují jim stav radosti, jenom se na ně podívají a už se radují. Kytičky radost žijou. Radují se stále, ať se kolem třeba střílí. Vůbec nejsou ovlivněny zevními okolnostmi.

Stejně tak jim je jedno, jestli zvadnou, protože to je samotné Vědomí bez nálepek. Pořád jsou čirou radostí, a když zvadne jedna, hned se objeví jiná. To samé je i s našimi fyzickými těly.Kdyby se kytička ztotožnila se svým tělem, jak to dělá člověk, bála by se. Byla by stále zavřená, aby ji nikdo neutrhl a neukousnul. Byla by schovaná ve vysoké trávě, jen aby nikdo neviděl, jak je krásná. Anebo by se zavřela. Teď se květinka zavírá jenom před deštěm, ale to není z její vlastní vůle, ale z vůle vyšší. Když má přijít bouřka a kroupy, vyšší vůle ji přirozeně uzavře, aby ji déšť a kroupy nezničily. Proto je to tak úžasné, vzdát se své vůle, ale to se musí zkusit. Pak se člověk stává květinkou a funguje to podobně. (smích)

Po probuzení a poznání Pravdy je už opravdu vždycky jenom radost jako u té kytičky, ale pozor – není to naivita.

Zatímco my jsme stále zavření, viď?

Tak. Jenom když někdy strach pomine, také se radujete, ale je to jenom v té chvíli, kdy necítíte strach. Když se bytůstky například zamilují, krásně se otevřou, ale jakmile dostanou strach, že druhého ztratí, zase se začnou uzavírat a tím láska končí.

Komentáře

IlonaIlona

17.02.2016 16:16

Moc se těším na 3knihu❤️❤️❤️❤️Věruško a Marcelko,děkujeme,že nám to pomáháte pochopit!ilona
IlonaIlona

17.02.2016 16:16

Moc se těším na 3knihu❤️❤️❤️❤️Věruško a Marcelko,děkujeme,že nám to pomáháte pochopit!ilona
Julie PoláčkováJulie Poláčková

20.02.2016 13:35

Ilono, díky za úžasný komentář. ❤️ Jsem moc ráda, že s námi Věrka sdílí úryvky z knížek o Marcelce... :)

Pro vložení komentáře musíte být přihlášeni

Mohlo by vás také zajímat